„Uwierzyć – to znaczy „powierzyć siebie” samej istotnej prawdzie słów Boga żywego, znająci uznając z pokorą, „jak niezbadane są Jego wyroki i niezgłębione Jego drogi” (por. Rz 11,33). /Jan Paweł II/

                                          

        Próby zapewne nas spotkają. Nie jest to niczym niezwykłym. To należy do życia wiary. Czasem próby są łagodne, czasem bardzo trudne, a nawet dramatyczne. W próbie wiary możemy czuć się osamotnieni, ale łaska Boża, łaska zwycięskiej wiary, nigdy nas nie opuszcza. Dlatego każdą próbę, choćby najstraszniejszą, możemy przejść zwycięsko. Jeśli zechcecie być gorliwymi, to bądźcie wpierw pobożnymi, a wtedy zrozumiecie wszystko. Żyjecie w zjednoczeniu z Bogiem. On będzie wam pomocą w znoszeniu ludzkich ucisków. On przybędzie do was i założy w was swoje mieszkanie.

  Grupa rozpoczęła działalność i przyjęła nazwę „POKORA”. Na spotkania przychodzą ludzie, którzy podjęli walkę z chorobą alkoholizmu w swoim życiu. Każdy dzień w trzeźwości to dla nich wielki sukces, którym pragną się dzielić z innymi. Stanowią oni bardzo rzetelną grupę wsparcia spieszącą z pomocą każdemu, kto zechce podjąć walkę z alkoholizmem w życiu swoim lub życiu swoich bliskich.

    Spotkania grupy „Pokora” odbywają się w każdy czwartek o godzinie 1830 w sali na plebanii (wejście od strony kościoła).

      Spotkania są otwarte dla każdego, kto zechce podjąć walkę z alkoholizmem – warto uchwycić wyciągniętą dłoń ludzi, którzy pozostają anonimowi, ale z całym oddaniem spieszą z pomocą innym.